فروش ویژه فیلتر های آمونیاک : 02188864579

فیلتر های آمونیاک

فیلتر آمونیاک چیست

از آنجایی که آمونیاک در جذب گرما بسیار موثر است، اغلب در صنایع دارای ( دستگاه سردساز آمونیاکی) استفاده می شود.

آمونیاک همچنین به عنوان یک ماده شیمیایی بلوک ساختمانی برای برخی و تثبیت کننده برای سایر صنایع عمل می کند.

آمونیاک در تمام صنایع زیر استفاده می شود:

 • صنایع لبنی
 • کشتارگاه ها
 • تولید پارچه
 • آفت کش ها
 • صنایع غذایی و آشامیدنی
 • تصفیه و تصفیه آب
 • تولید پالستیک
 • تولید مواد منفجره
 • تولید دارو
 • و بسیاری دیگر!

اکنون که درک بهتری از خود آمونیاک دارید، زمان آن رسیده است که در مورد نحوه عملکرد سیستم های آمونیاک تبرید صنعتی بیشتر بدانید.

اگرچه سیستم های تبرید صنعتی بسیار بزرگتر از یخچال های خانگی هستند، عملکرد اصلی تبرید حول محور آمونیاک مایع مبرد می چرخد. در تمام چرخه تراکم بخار، مبرد دائماً در حال کار برای به دام انداختن و آزاد کردن گرما است تا زمانی که کمپرسور به دمای از پیش تعیین شده خود برسد و در همین حین فیلتر دستگاه سردساز در حال جدا سازی گاز آمونیاک از سیال کمپرسور است .

در اینجا 8 مرحله برای تبرید صنعتی آمونیاک آورده شده است:

درست قبل از اواپراتور، مبرد مایع از گیرنده وارد شیر انبساط می شود.

شیر انبساط به مایع فشار و دمای بالا اجازه خنک شدن و افت فشار می دهد که باعث می شود مایع به مخلوطی از بخار و مایع تبدیل شود. این برای مقدار صحیح انتقال حرارت لازم است زیرا آمونیاک از طریق اواپراتور جریان می یابد.

مخلوط مایع مبرد و بخار، گرما را از سیم پیچ اواپراتور جذب می کند. کمپرسور به طور خودکار برای حفظ دما یا فشار از پیش تعیین شده چرخش می کند.

خط مکش شروع به کشیدن مبرد به سمت کمپرسور می کند. هنگامی که مبرد به کمپرسور می رسد، گرما و بخار تحت فشار بالا شروع به فشرده شدن می کنند.

سپس مبرد به عنوان بخار با دمای بالا/فشار بالا در مسیر خود به سمت کندانسور وارد خط تخلیه می شود.

پس از خط تخلیه، بخار مبرد از سیم پیچ کندانسور عبور می کند. در این مرحله، بخار از گرمای نهان ذخیره شده در مبرد به مایع تبدیل می شود. به طور معمول آب و هوا به منظور حذف گرما و متراکم شدن بخار آمونیاک روی سیم پیچ کندانسور فشار داده می شود.

مبرد مایع اشباع شده اکنون از گیرنده عبور می کند و مقداری از آن تبخیر می شود. وارد گیرنده ای می شود که در آن ذخیره می شود و به راحتی برای استفاده در زمانی که اجزای سیستم به مایع نیاز دارند در دسترس است.

مبرد تقریباً راه خود را در چرخه سیستم باز کرده است. پس از عبور از گیرنده، مبرد مایع اشباع شده وارد خط مایع می شود و سپس به شیر انبساط می رسد تا فرآیند از نو آغاز شود.

تعمیر و نگهداری سیستم تبرید آمونیاکی

همانطور که می بینید، سیستم های تبرید صنعتی به چرخه عملکردی از سیستم ها متکی هستند. اگر یک سیستم کار نکند، کل سیستم می تواند مختل شود. نظافت و نگهداری صحیح سیستم های تبرید مهم است و می تواند از انجام تعمیرات پرهزینه جلوگیری کند. حتی مقدار کمی گرد و غبار یا کثیفی می تواند حفظ دمای مناسب را برای قطعات تبرید دشوار کند. علاوه بر تمیز کردن داخلی و خارجی، شما باید هر 3 ماه یکبار چندین پاکسازی عمیق را نیز انجام دهید.

در حین تمیز کردن عمیق، موارد زیر را بررسی کنید:

 •   سیم پیچ کندانسور
 •   کویل اواپراتور
 •   آب بندی درب واشر
 •   فیلترهای هوا و تهویه
 •   فیلتر سپراتور آمونیاک و فیلتر هیدرولیک
 •   تابه ها و لوله ها را تخلیه کنید
 •   ناحیه های متراکم

تمام این قطعات باید پاک شوند و از نظر سایش، شکاف یا هر خرابی اجزای دیگر بررسی شوند.

قطعات تبرید صنعتی گلوبال فیلتر

چه به قطعات تعویضی یا فیلتر آمونیاک (فیلتر سپراتور آمونیاک،فیلتر هیدرولیک)نیاز داشته باشید یا یک سیستم کاملاً جدید، ما قطعات سیستم را از همه برندهای اصلی تبرید صنعتی با قیمت های عالی عرضه می کنیم. ما می دانیم که یافتن بخش مناسب برای سیستم شما می تواند دشوار باشد و به همین دلیل است که تیم مراقبت از مشتری ما آماده پاسخگویی به هر سوالی است که شما دارید.

فیلتراسیون دستگاه سردساز آمونیاکی

تیم تخصصی گلوبال فیلتر، فیلتر سپراتورآمونیک را که کاربرد  آن در کیفیت و تمیزی گاز آمونیاک دربالا ترین سطح تعریف میشود را مورد تحقیق قرار داده و طراحی و تولید کرده است.

فیلتر سپراتور گاز آمونیاک از روغن

این محصولات اغلب در سیستم های خنک کننده صنعتی بزرگ نصب می شوند و از تجمع مقادیر بیش از حد روغن بر روی سطوح مبدل حرارتی محافظت میکنند که  از مسدود شدن لوله ها، دریچه ها و روزنه های انبساط جلوگیری کنند و همچنین تمیزی و ظرفیت کلی را حفظ نمایند.

تیم مهندسی ما این محصول سفارشی استثنایی را که با استاندارد های نمونه مشابه اروپایی برابری میکند را ارائه میدهد.

 •         مقاوم در برابر گاز آمونیاک
 •         دوخت پلی استر
 •         تضمین کیفیت
 •         مقرون به صرفه
 •         خدمات تست محصول

فیلتر های هیدرولیکی آمونیاک

همانطور که میدانید فیلتر های هیدرولیکی انواع و کاربرد های مختلفی دارد که از آن میتوان به فیلتر های خطی هیدرولیک ، فیلتر های فشار هیدرولیک ، فیلتر های مکش هیدرولیک ، فیلتر های چرخی و فیلتر های برگشتی اشاره کرد.

فیلتری که در تصویر میبینید، یکی از محصول های ویژه گلوبال فیلتر است و با کاربری مکش هیدرولیک محصولی مکمل در کنار فیلتر سپراتور آمونیاک و یا همان فاین فیلتر می باشد. گلوبال فیلتر خوشحال است که میتواند عناصر فیلتر هیدرولیک را با اندازه و طراحی خاص شما سفارشی سازی کند.   

تیم گلوبال فیلتر مشکلات عمده این فیلتر ها را که منجر به کاهش طول عمر فیلتر و هزینه های اضافی برای صنعتگران  عزیز کشورمان میشود را مورد بررسی قرار داده است.

تکنولوژی برتر گلوبال فیلتر نتایج کم نظیری را از ارزیابی  این فیلتر های منحصربفرد  در تونل انجماد به دست آورده است. مهندسی معکوس فیلتر های هیدرولیک، مقرون به صرفه بودن و کیفیت بالا را در کنار هم دارد

 • مقاومت بالا در فشار های متغییر
 • پلیسه های بیشتر برای فیلتر هیدرولیک و سطح فیلتراسیون
 • بهبود عملکرد سیستم هیدرولیک و تضمین کیفیت
 • کاهش هزینه های تعمییر و نگهداری با راندمان تصفیه ثابت
 • طول عمر بالای عناصر
 • امکان سفارشی سازی
 • خدمات تست محصول
 • مقرون به صرفه 

ایمنی سیستم تبرید آمونیاکی برای صنایع غذایی و آشامیدنی

ایمنی مواد غذایی و آشامیدنی یک موضوع حیاتی برای مدیران کارخانه است و هنگامی که صحبت از نگهداری مواد غذایی با استفاده از سیستم های تبرید آمونیاکی می شود، اطمینان از کارکرد درست دستگاه سرد ساز از اهمیت بالایی برخوردار است. آمونیاک یکی از پرمصرف ترین مواد شیمیایی در جهان است که به دلیل توانایی خنک کنندگی برتر و تأثیر کم بر محیط زیست، به گزینه ای مطلوب برای تبرید صنعتی تبدیل شده است. با این حال، در دوزهای زیاد، آمونیاک یک ماده شیمیایی بسیار سمی است که می تواند برای انسان کشنده باشد به همین دلیل تیم تخصصی گلوبال فیلتر در حوزه فیلتر آمونیاک با بیش از دو دهه تجربه درکنار شماست  . 

بسیاری از تأسیسات صنایع غذایی و آشامیدنی از آمونیاک به عنوان مبرد استفاده می کنند، اما همه آنها تجهیزات و پروتکل های مناسب را برای اطمینان از ایمن نگه داشتن کارگران در هنگام بروز نشت در یخچال ندارند. کارگران مواد غذایی و آشامیدنی حق ایمنی در محل کار را دارند و از آنجایی که آمونیاک برای انسان سمی است، حتی در سطوح پایین PPM، تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) هنگام کار با آمونیاک مورد نیاز است.

ایمنی تبرید صنعتی بسیار مهم است. آمونیاک بدون آب یکی از مؤثرترین مبردها است، با این حال، یکی از خطرناک ترین آنها نیز می باشد. 

علیرغم اقدامات پیشگیرانه و تلاش های معمول تعمیر و نگهداری، نشت مبرد ممکن است رخ دهد و اتفاق بیفتد. در هر زمان، درزگیرهای نخ، کلاهک‌های شریدر، حلقه‌های اورینگ نئوپرن یا سایر بخش‌های تجهیزات تبرید ممکن است فرسوده شوند و نشت کنند، که خطر بزرگی برای اپراتور مواد غذایی و ایمنی به همراه دارد.

آمونیاک گازی بی رنگ با بوی بسیار متمایز و آشنا است که با انتشار مقادیر زیادی در جو و مشتعل شدن، انفجاری می شود. این گاز بالقوه کشنده تحت فشار شدید فشرده می شود و هنگامی که در سیستم های یخچالی استفاده می شود به حالت مایع تبدیل می شود که به آن آمونیاک بی آب گفته می شود. مایع شفاف در دمای اتاق به سرعت تبخیر می شود و نشت عمده آن خطری را ایجاد می کند، نه تنها به این دلیل که قابل اشتعال است، بلکه همچنین به این دلیل که برای کسانی که آن را تنفس می کنند سمی است.

گلوبال فیلتر یک ارائه دهنده شناخته شده فناوری فرآیندهای پیچیده در صنعت لبنیات است و این تخصص به تبرید صنعتی نیز گسترش می یابد. راه‌حل‌های خنک‌کننده ما از بسته‌های کمپرسور استاندارد گرفته تا سیستم‌های مهندسی شده سفارشی و کارخانه‌های تبرید کلید در دست را شامل می‌شود.

خنک سازی حیاتی فرآیند برای فرآوری لبنیات

ارائه دمای مناسب برای هر مرحله از فرآیند، چه پنیر یا پودر شیر، برای کیفیت محصول بسیار مهم است. به لطف سیستم های کنترل کارخانه و کمپرسور هوشمند و کمپرسورهای بسیار کارآمد، خنک کننده دقیق تضمین می شود. به عنوان مثال، در طول فرآوری پنیر سخت، پنج مرحله مختلف وجود دارد که نیاز به خنک سازی و تهویه تخصصی در دماهای خاص دارد:

فرآیند مصرف و آماده سازی شیر

فرآیند پاستوریزاسیون / گرماسازی

فرآیند خنک سازی و آب شیرین کن

فرآیند رسیدن

فرآیند ذخیره سازی و توزیع

در دو فاز اول، آب یخ در دمای جریان ثابت +0.5/1.0 درجه سانتیگراد یا آب سرد در +2 درجه سانتیگراد مورد نیاز است. در طول پرس و رسیدن پنیر باید آب خنک با دمای بین 6 تا 10 درجه سانتیگراد تهیه کنیم. در عین حال، اتاق های تخصصی برای رسیدن و ذخیره سازی باید در دمای مناسب تنظیم شوند. همانطور که در بالا ذکر شد، سه جریان آب به دماهای متفاوتی نیاز دارند. با تطبیق دمای آب نزدیک به دمای محصول مورد نیاز، مشتریان ما می توانند در هزینه های انرژی صرفه جویی کنند.